מודל ציר גלגל הכרכרה

בספר התמורות הסיני העתיק האי צ'ינג יש משפט שמלווה אותי שנים, כתוב שם שאם הציר של גלגל הכרכרה מתרופף, חזֵק אותו לפני שתתחיל לנהוג בכרכרה שלך על אם הדרך.

דרך – משמעותה "טאו" לכל אדם יש את הדרך שלו ובלתי אפשרי להשוות בכל צורה שהיא.

בפילוסופיה הסינית העתיקה ביותר 5 האלמנטים: עץ, אש, אדמה, מתכת ומים מצוירים כשהאדמה נמצאת במרכז גלגל האלמנטים כיוון שכדי להגיע מאלמנט לאלמנט יש ללכת עליה…

דוגמה: כדי להגיע מרמת פחד (פחד – חוסר איזון באלמנט המים) להתגברות וחוסן המביאה לצמיחה (צמיחה – עץ ) אדם חייב להתמרכז ולהתאזן, כלומר להוסיף לעצמו עוד מאלמנט האדמה. אם האדם ישקע בפחד – קיפאון של המים, לא תהיה צמיחה וכל המעגל ייעצר !!

דוגמה שניה היא העלייה במדרגות: כדי לעלות במדרגות אנו זקוקים לייצב רגל אחת על המדרגה כדי שהרגל השנייה תתפנה לעלות למדרגה גבוהה יותר, איננו יכולים לעלות מדרגות אם הרגל הראשונה לא יציבה מספיק לאפשר לרגל השנייה להיות באוויר לכמה רגעים עד הגעתה בבטחה למדרגה הגבוהה יותר.

כמו כן אנחנו נקראים בני אדם, בני אדמה מורכבים מחומר וכדי לפעול, ליצור, לחיות ואפילו ללכת אנו זקוקים למידת יציבות כלשהי.

כשאדם לא מאוזן הוא לא יכול לממש את האלמנטים שבתוכו (הטאו – הדרך האישית שלו)  והוא יחווה תקיעות, חוסר נוחות וכאב בתחום כלשהו בחייו או בכל התחומים כי חוסר איזון  עלול לפגום בכל האלמנטים. לדוגמה כמתבוננים בציר של אחד מגלגלי כרכרה שעוברת בשביל והציר רופף כל הגלגל עלול להתעקם ואז כל הכרכרה בסכנה …

כיוון שאנו כבר מזמן לא בענייני כרכרות אפשר לראות זאת במכונית – אם הברגים שמחזקים את הגלגלים לא מחוזקים הגלגל עלול לעוף מהרכב תוך כדי נסיעה והדבר עלול לגרום לפגיעה ממשית לך ולאחרים על הדרך.

 אדם לא מאוזן שהציר שלו התרופף יחווה לדוגמה פחד, הרבה מים שמכבים את אש השמחה ההתלהבות והתשוקה (אש) או שירגיש עצב ודיכאון (מתכת) או כעס אדיר (עץ) אבל יתנדנד במצבי רוח כמו יו-יו או ירגיש כמו קורבן ועבד לגלי הרגשות או מה שמגיע אליו שהם בעיניו כמו גלים של האוקיינוס בלי היכולת להתקדם ולהיחלץ­ מזה.

חיזוק הציר עבורך זה חיזוק החיבור למהות הפנימית שלנו לעוצמות, ליכולות ולכשרונות האישיים שלך, כלומר תהליך חיבור לדרך – הטאו – האישי שלך. לכולנו יש עננים פנימיים שמערפלים את ראייתנו עד שאנו כבר לא מודעות לכל הגדולה הטמונה בנו. העננים יכולים להתבטא בתחושות לא נוחות, במחשבות מטרידות, ברגשות לא נעימים ובאמונות מעכבות, ידוע שתחושות לא נוחות מזינות רגשות לא נעימים וכך הלאה …

את מוזמנת ליצור קשר ישירות ולתאם פגישת יעוץ להמשך התהליך המתאים לך לצמיחה רגשית בתנועה ללא מחויבות – צרי קשר 

שלך באהבה

ורד

| תרגום ע"י טימלנד עיצוב אתר