איך נוצרת אלימות ?

בהרצאה בטד (במה להרצאות ומנטורים מכל רחבי העולם) אמר טוני פורטר  שכדי שיווצרו התנאים לאלימות יש צורך בתנאים מוקדמים שגורמים לתפיסה מעוותת של הקורבן.

הקורבן נחשב פחות ערך לא משמעותי ולא שווה כמו המקרבן / מפעיל האלימות

הקורבן נחשב כחפץ ורכוש וניתן להתנהג אליו איך שרוצים

לקורבן יש תפקיד בסיפוק כלשהוא למקרבן הוא אמור למלא לו צורך מסויים בדרך כלל הצורך הוא סיפוק מיני (יש גם צרכים אחרים עליהם ארחיב בהמשך)

אתם בטח מכירים את הסיפור של הגבר שצעקו עליו בעבודה אז  הוא מגיע הביתה וכועס על אשתו האשה מתרגזת על הילד והילד בסופו של דבר בועט בחתול – יש פה היררכיה של אלימות וכל אחד שמרגיש פחות ערך מפנה את האלימות שבתוכו לבא בתור ולפחות יותר הנמצא לידו. כשמופעלת אלימות על הפחות ערך תחושת הערך חוזרת מיידית לאדם האלים – זה מטעין אותו באנרגיה.

זה מסביר למה יש פגיעות בנשים / ילדים / בעלי חיים / כדור הארץ – במשך שנים רבות התפיסה היתה שהם נחותים חסרי ערך ובעלי תפקיד אחד של מילוי צורך לשולט – במקרה הזה הגברים שבשנים של "עילאיות" תפשו תפקידים ואמונות שהנציחו את ה"עליונות" שלהם כלפי שאר העולם.

איך אני מסבירה אלימות של אשה כלפי ילדה ? הרבה פעמים נשים יולדות מתוך צורך בלתי מסופק והתינוק נולד לאיזה בור שחור שעליו לספק בשביל האמא וכשהוא לא מספק זאת נוצרת אלימות האשה שמרגישה ריקנות לפני הלידה אינה מצליחה למלא את הריקנות הזו דרך התינוק שלה ומפנה אלימות כלפיו או כלפי הסובבים אותה.

חוסר משמעות וחוסר ערך ונוסיף חוסר בטחון הם קריטיים בהתיחסות שלנו לעולם סביבנו הם אלה שבונים חיים ומאפשרים אהבה והם אלה שהורסים חיים ומאפשרים שנאה ואלימות.

ההזמנה פה היא למלא את שלושת הדברים החסרים הללו בכל אדם בכל גבר ובכל אשה כדי להפסיק את מעגל האימה של האלימות. אדם באשר הוא אדם שמרגיש בטחון ומשמעותי בחייו לא ישאף לספק צרכים בעזרת אלימות אלה בעזרת אהבה על כל צבעיה.

את מוזמנת ליצור קשר ישירות ולתאם פגישת יעוץ להמשך התהליך המתאים לך לצמיחה רגשית בתנועה ללא מחויבות – צרי קשר 

שלך באהבה

ורד
| תרגום ע"י טימלנד עיצוב אתר