איך נוצרת תודעת קורבן ?

אנחנו נולדים לתוך תודעה או זרם תודעה שנמשך שנים על שנים של צורות חשיבה, השקפות והתיחסויות למכלול הדברים שמקיפים אותנו ומגדירים מה זה חיים.

תודעה של היותנו שייכים ללאום מסוים בעלי צבע עור מסוים עם דת מסוימת ואחד החשובים ביותר מהו המגדר שלנו

מהרגע שאנחנו נולדים פועלים כוחות עילאיים ל"רסן" אותנו ולהכניס אותנו לתבנית של מה זה אדם  ומהי זהותנו וכאנשים אנו נעשה ככל שביכולתנו להגן על אותה זהות.

כדי לתבנת אותנו כראוי כ"ילדים טובים" אנו עוברים תהליכים רבים רובם תת קרקעיים מרגע הלידה עד גיל 7 בערך של הפנמת כל מה שעובר דרכינו בלי מיסוך של מה טוב עבורנו או לא, תת המודע שלנו מכניס אליו כל דבר כמו קרקע פוריה ומשאיר את כל זה לכל השנים שנחיה.

כל משפט, כל סיטואציה, כל תובנה, כל תחושת בטן, עוברים עיבוד תת קרקעי מקבלים משמעות או קידוד כזה או אחר ועם הקידודים הללו אנו חיים את כל חיינו, הקידודים הללו הופכים לזהות שלנו ומגדירים את כל עולמנו.

נחרטות בנו אמיתות שאין אנו יודעים שקיימות בנו בכלל ולכן לא מטילים בהן ספק ורוב המשפטים שנאמרים הם " כי זה ככה" או "ככה זה".

(אחד הדברים שאני עושה במפגשים כדי לערער "אמיתות" זה לשאול : מי קובע ? האדם שמולי נעצר וניתן לראות שהוא מתחיל להטיל ספק ושם נפתח סדק קטן לשיקול ובחירה מחדש)

הדוגמה הנפוצה ביותר היא לקחת פילון קטן לקשור אותו לאדמה בעזרת חבל ויתד, הוא מנסה בכל כוחו להשתחרר אבל אינו מצליח וכשהוא גדל התודעה שלו כבר קפואה בתבנית של "אני לא מסוגל להשתחרר" והוא עדיין משוכנע שהוא פילון קטן וחסר אונים בלי להיות מודע לכוחו העוצמתי, וזה בעצם הדרך להטמין באדם תודעת קורבן ע"י כך שמשכנעים אותו שלא משנה מה יעשה הוא לא יצליח …. –  לא יצליח להרגיש אהוב …מקובל …רצוי ….עשיר …בטוח …יפה… מושך….משם נגזרת התחושה האישית של "לא מגיע לי " כי אם זה לא ניתן לי בעבר אז כנראה עשיתי משהו ממש רע וזה לא מגיע לי ….יתכן שנגלה שהדבר הנורא שאותו אדם עשה זה פשוט להוולד אשה או כהה עור או פשוט בצד הלא נכון של העולם ….

אנחנו כיהודים נולדים לדורות של סיפורים על יהדות רדיפות, ניצחונות מלחמות ובעצם בכל טכס מגיל ילדות מכניסים את זרם התודעה הזה כמו וו עמוק יותר ויותר לתוך גופינו – אז לא פלא שזה בעיננו בלתי אפשרי להשתחרר.

ברגשות בתנועה על הדרך אני מדריכה תהליכים שמטילים ספק בכל מיני "אמיתות" ומאפשרים לתת המודע ל"אוורר" את כל המכלול האנרגטי שקיים בו ולבחור מחדש.

את מוזמנת ליצור קשר ישירות ולתאם פגישת יעוץ להמשך התהליך המתאים לך לצמיחה רגשית בתנועה ללא מחויבות – צרי קשר 

שלך באהבה

ורד
| תרגום ע"י טימלנד עיצוב אתר