איך את יודעת שאת אהובה ?

איך את יודעת שאתם אהובה ?

שאלה מוזרה לא ? בכל זאת זה משתנה מאדם לאדם ובצורה קיצונית ובלתי ניתנת להסבר.
לכל אדם יש סולם צרכים וערכים שונה לחלוטין. מה שטוב לי אינו טוב עבורך, מה שאת מעריכה ובשבילך זה ייהרג ובל יעבור זה לא כך עבורי ויש הרבה דוגמאות נוספות.
במאמר שמצאתי לפני כמה שנים התבצע ניסוי שבו מצאו 258 דרכים לרחוץ כלים…(לפני עידן המדיח כלים…) אז מה ? אדם יכול להחזיק באמונה שרק דרכו היא הנכונה וכל שאר 257 הדרכים האחרות אינן נכונות.
לדוגמה גבר מביא לאשתו זר פרחים שלא ביום ההולדת… אשה אחת יכולה לחשוב "או כמה הוא אוהב אותי ואיזו הפתעה נעימה…" ואשה שניה תחשוב "נו …מה כבר הוא עשה ….. בגד/ הפסיד כסף / פוטר וכו'… כלומר לכל אדם קידוד אחר לצרכים שלו ואיך הוא משיג מילוי לאותם צרכים.
בין הורים לילדים ניתן לראות שהורים מלמדים את ילדיהם שחשוב להשיג מילוי צורך, לדוגמה של "להיות משמעותי" , ע"י תרומה ועשיה למען האחר ואילו להופיע ולקבל משמעות ע"י מחיאות כפיים זה אסור …כי זה גאווה ואגו… למרות שאותו אדם שחינך שמשהו מסויים אסור הוא בעל צורך אדיר שאינו מסופק להרגיש בדיוק באותו דבר…ומחיאות הכפיים מתורגמות בפשטות ל"אני מאד מעריכה שעשית את זה וזה בשבילי…"
בזוגות זה גם בולט, לאדם חשוב להיות נאהב ולאשתו חשוב להיות בטוחה ומוגנת. אז הוא ייתן לה אהבה שהיא כמובן לא תעריך, כי זה לא הצורך שלה, זה הצורך שלו ואז מתחיל הבלגן וחוסר התקשורת כי הגבר יגיד "אני נותן כל כך הרבה אהבה והיא לא אוהבת אותי " והיא תגיד "הוא לא מבין אותי בכלל "…ולך תבנה מדינה ככה….
חשוב לכל אדם להבין מהם הצרכים שלו ומהי המפה האישית שלו כדי לדעת מהם הבורות העמוקים ששם הוא צריך מילוי ואת זה לשאוף למלא דרך אינטראקציה עם עצמו / אדם קרוב / בן זוג / שותף לעסקים ועוד..

כדי לגלות את המפה האישית שלך שאלי את עצמך:
מה הכי חשוב לי ? מה אני רוצה להרגיש ? מה אני לא רוצה להרגיש (ואז תדעי מאילו רגשות את בורחת כמו מאש !!!) לדוגמה אדם שנמשך לאקסטרים לא מסוגל להיות משועמם כלומר הרגש שמושך הוא הסכנה והרגש שדוחה או דוחף הוא השעמום.
דוגמה נוספת אנשים משקיעים את זמנם בעבודה כדי לא להרגיש דחויים / לא רצויים / או שיש מתח וחוסר נוחות בבית / חוסר הערכה וכו'.
כבני אדם תמיד נשאף ללכת למקומות ששם מתמלאים צרכינו וביתר קלות. כלומר אם אדם לא מקבל את מילוי צרכיו בבית הוא יחפש בעבודה אם לא שם אצל חברים/ חברות אם לא שם בתחביבים וכו'
בעיקר בנשים אני מוצאת שלימדו אתכן לקבל רצונות וצרכים של האחר כרצונות וצרכים שלכן ונדרשת עבודה של הפרדה בין האני לאחר, שזו ה ע ב ו ד ה הראשונית.לפני האפשרות  של לשאול" אז מה א נ י רוצה ?"

בברכת מסע פנימי מעשיר ופורה .

את מוזמנת ליצור קשר ישירות ולתאם פגישת יעוץ להמשך התהליך המתאים לך לצמיחה רגשית בתנועה ללא מחויבות – צרי קשר 

שלך באהבה

ורד
| תרגום ע"י טימלנד עיצוב אתר