חזרה לחיים אחרי אובדן ואבל

שלום ורד,

אשמח לשתף אותך בחלק מן הרגשות שחוותי בטיפול אצלך במהלך התקופה שהייתי מטופלת אצלך.

הגעתי אליך כמספר חודשים לאחר פטירתה של אמא שלי כאשר הייתי בת 18, תקופה זו הרגשתי שהאדמה קרסה תחתי, לא ידעתי מה עלי לעשות? ואיך אני צריכה לחיות עם האבל שנפל עלי?

כאשר הגעתי אליך לא הייתי מסוגלת לשמוע סביבי את המילה "אמא" וברגע ששמעתי אותה , אטמתי את האוזניים שלי ולא הייתי מסוגלת להקשיב לאדם שמשוחח איתי.

תחילה עמדתי מול קושי האבל, שכרגע נשמט תחתי הקרקע, ועלי כרגע להתמודד.

אך לא היו לי את הכוחות לעשות זאת והפסקתי את הטיפול למשך מספר רב של חודשים.

לאחר כמעט שנה הגעתי אליך לאחר שרזיתי מספר רב של קילוגרמים, מיד הבחנת בבעיה, כאשר ניסית בכל טיפול להעביר לי את התובנה, שהכוח קיים אצלי, הכוח להצליח וכמובן הכוח ליפול.

במהלך הטיפול, דיברנו על נושאים רבים ,על הקשר שלי עם אמא בתקופת הילדות שלי, הקשר עם אבא, מול האחים, מול המשפחה המורחבת, מול החברה בתקופות שונות בחיים.

 למדתי במהלך הטיפול לקבל את המציאות, כמו שהיא, "להשלים איתה", להבין שאני לא יכולה לשלוט על המציאות, להבין שאני יכולה לשנות רק את עצמי, לא אף אחד אחר.

להשלים עם המציאות שאמא שלי נפטרה וכרגע אני צריכה להמשיך לחיות ולא לחיות מתוך אבל אלא מתוך רצון לחיים טובים ושמחים.

למדתי לאהוב את עצמי כמו שאני, למדתי להכיר את הדברים שאני טובה בהם.

קשה לי להסביר במילים את התחושה שאני מרגישה היום לאחר טיפול זה, טיפול זה עזר לי לשנות את תהליך החשיבה שלי, חשיבה זו אשר משפיעה רבות על חיי היום יום שלי.

כל פעם כאשר הייתי יוצאת ממפגש איתך, הייתי מרגישה את "התובנה" שקיבלתי היום מן הטיפול, הרגשתי שעכשיו יש לי משימה חדשה להשקיע בה.

לפעמים הייתי יוצאת מהטיפול בוכה, כאשר ראיתי את המצה הקשה שכרגע אני נתונה בו, אך לאחר שהבנתי שאלו הם החיים שלי ,אני רוצה לראות בהן את הטוב והחיובי עלי לעשות עם כך משהו. עלי לעשות שינוי, אפילו להתחיל במשהו קטן.

תהליך הטיפול, היה מעורב בשיחות מול הגוף, מול הנפש. כאשר הגוף, הנפש שיקף לי את תחושתי, שלפעמים לא הייתי צריכה להגיד דבר והוא היה עונה עבורי.

הפגישות איתך במשך התקופה, היה עבורי מקום מפלט לאחר התמודדות של שבוע לבדי, מול עצמי, מול המשפחה , כאשר הייתי מגיעה אליך, קיבלת אותי בחיוך ובשמחה ושמעת את מה שעבר עלי השבוע, הבאת לי פיידבק חיובי, על הצלחות ועודדת אותי להמשיך קדימה.

כאשר סיפרתי לך דברים קשיים, התמודדויות ותיסכולים, רצית לגרום לי להגיע אל שורש הבעיה , כאשר היא תצא מתוכי, לא התייאשת, האמנת שאני מסוכלת להגיע אל השורש בעצמי.

כיום לאחר שנה שאני לא מטופלת, אני מרגישה יציבה, מרגישה את הטוב שבעולמי.

קשיים עדין קיימים, אך למדתי להסתכל ולהתמודד איתם בעיניים אחרות, למדתי לצמוח מתוך הקושי ולא ליפול אליו.

את השינוי אני עשית, אך בעזרת המפגשים והטיפול איתך.

אני מודה לך, על הטיפול המדהים, הטיפול החם והמסור.

תודה רבה
| תרגום ע"י טימלנד עיצוב אתר