הגורמים להפרעות אכילה

תחת הפרעות אכילה נכנסים אנורקסיה, בולימיה, השמנה או אכילה רגשית ועוד. נושא ההזנה הוא מאתגר במיוחד אצל נשים.

בעבר נשים מלאות נחשבו בריאות ורצויות מאד ייצוג לאמא אדמה (פיריון, הזנה, הגנה ועוד) כיום כל ילדה בגיל ממש צעיר מרגישה שהיא צריכה דיאטה ולאחרונה שמעתי על ילדה בת 8 (!!!) שסירבה לאכול כי היא שמנה מדיי …..

המשותף לכל הפרעות האכילה היא תפיסה שגויה של ה"אני". באנורקסיה לא משנה כמה נשכנע נשים לאכול הן לא יסכימו כי בהסתכלן במראה הן באמת (בעיני עצמן) נראות שמנות גם כשהן בעינינו נראות כמו עלה נידף ברוח והגוף כבר מתחיל להפחית בתהליכי החיים כדי לשמור על כל טיפת אנרגיה, המחזור מפסיק והגוף נכבה מערכת אחרי מערכת עד לשקיעה הסופית.

בהשמנה הגוף מעבה את עצמו כדי ליצור נוכחות, בטחון ומשמעות. "אני גדול" – אי אפשר לפספס אותי – ובתוך המימדים הגדולים נמצא האדם האמיתי קטן וזעיר כמו ילד מפוחד בודד ובלתי משמעותי בעליל בעיני עצמו.

בתהליכים של  P4L עובדים לפי הההירכיה של הגוף (חכמת הגוף/ תת מודע / לא מודע) של האדם עצמו, הפרעת אכילה בדרך כלל נוצרת אחרי שהאדם איבד אחיזה בקרקע בצורה כזו או אחרת שינוי מאד חריף או משהו מאד משמעותי שאבד. מות הורה אהוב, גירושין, פגיעה כזו או אחרת במערך ה"אני" בגוף/ בנפש/ בנשמה. אפילו עלבון מאדם חשוב הורה/מורה עלולים להביא אדם בדרך של הפרעות אכילה עם אתגר גדול מאד של שיקום.

אחד הדברים הכי חשובים בתהליך של ריפוי זה להעביר מיקוד מ"הם"  ולא משנה מי זה "הם" הורים חברים, אינטרנט, תרבות, חברה ל"אני". לשקם את האני , לחזק אותו, להרגיש אותו להגמיש אותו להתיידד איתו ולהחלים.

את מוזמנת ליצור קשר ישירות ולתאם פגישת יעוץ להמשך התהליך המתאים לך לצמיחה רגשית בתנועה ללא מחויבות – צרי קשר 

שלך באהבה

ורד

| תרגום ע"י טימלנד עיצוב אתר