הפקדות ולא של כסף

כבני אדם אנו נדרשים לשיעורים רבים ומגוונים.
השיעורים לפעמים קלים ולפעמים מערימים קשיים. במסגרת ההתנהלות שלנו מול קושי יש לנו יכולת מופלאה להפקיד אצל אחרים תכונות רגשות ומחשבות שקשה לנו להתמודד איתם או להכיר בהם כחלק מאיתנו . לדוגמה אשה שחונכה כילדה שאסור לכעוס או לצעוק או לבטא תוקפנות תבחר בבן זוג תוקפני שדרכו תחווה את התוקפנות שחבויה בה אבל בגלל לחץ ההורים או החברה דוכאה.
יתכן שלאותה אשה יבואו שיעורים שיעירו את התוקפנות שתצא בטיפין טיפין תוך שהמאבק בין להוציא תוקפנות או לדכא תוקפנות הופך יותר ברור ומודע.
עם ילדים אני אוהבת לתת את הדוגמה שילד מגיע ומצביע על חברו ואומר "אבל הוא התחיל…" אני מראה לו שהאצבע המורה אכן מורה על חברו אבל מתחת מסתתרות 3 אצבעות שמכוונות אליו… . כלומר 3/4 מהאחריות היא שלו .
בכל קשר שאנו יוצרים אנו מפקידים אצל הזולת אוצר ודרכו אנו מעבדים את אותה תחושה מאיימת מפחידה, מעציבה או מתסכלת שיש לנו קושי לנכס אותה לעצמינו ולראות בעצמינו את המקור לאותה תחושה. הרי כולנו גודלנו "ילדים טובים ירושלים" מנומסים נחמדים וחביבים… אבל בתוכנו קיים הר געש של אנרגיה ששואף להתפרץ וזו אנרגית החיים !!! וכמו כל אש שעלולה להתלקח בכל רגע לימדו אותנו לדכא אותה ובעצם לימדו אותנו לדכא את החיים הבוערים בתוכנו.

איזה אוצר הפקדת אצל האחר?

הגיע הזמן להחזיר אותו הביתה אליך !!

את מוזמנת ליצור קשר ישירות ולתאם פגישת יעוץ להמשך התהליך המתאים לך לצמיחה רגשית בתנועה ללא מחויבות – צרי קשר 

שלך באהבה

ורד

| תרגום ע"י טימלנד עיצוב אתר